Jei jūs iki šiol vis dar gyvenate iš paskolos ir kiekvieną mėnesį labai sunkiai padengiate visus įsiskolinimus ir mokesčius, tuomet tai yra ženklas, kad pats metas pradėti kontroliuoti savo finansus. Vienas iš svarbiausių žingsnių, kurį dabar turėtumėte žengti, tai gerai peržvelgti pinigų sumas, kurias gaunate, ir sumas, kurias išleidžiate. Tokiu būdu galėsite suformuoti pakankamą biudžetą, kuriuo padengsite ne tik paskolos išlaidas, bet ir visus mokestinius įsipareigojimus bei kitus savo kasdienius poreikius. Pristatome jums 5 svarbius patarimus, kurių neturėtumėte pamiršti:
1. Įvertinkite uždirbamus pinigus
Įdomu, apie ką kalbame? Visų pirma, atsakykite sau, kiek pinigų per mėnesį gaunate? Turime galvoje absoliučiai visus pajamų šaltinius – tiek atlyginimą, tiek individualiai atliekamų darbų užmokestį bei kitas įplaukas, kurios galbūt ne visuomet atsispindi jūsų oficialiose pajamų ataskaitose. Visus šiuos skaičius užsirašykite, sudėkite ir tuomet prieš save matysite tikrąjį kiekvieną mėnesį gaunamų pajamų vaizdą.
2. Apskaičiuokite savo išlaidas
Labai dažnai sudėtingiausia užduotimi tampa išlaidų sekimas. Neretai visiškai nenorime skaičiuoti pinigų, kuriuos išleidžiame, nes tuomet pasidaro baisu, jog tokias dideles sumas skiriame visiškai nereikalingiems pirkiniams. Bet kuriuo atveju, tai padaryti tikrai verta. Pradėkite nuo fiksuotų išlaidų, t.y. komunalinių mokesčių, nuomos, paimtos paskolos grąžinimo įmokų, automobilio draudimo ar lizingo, gyvybės draudimo, televizijos ir interneto sąskaitų bei kt. Tuomet įtraukite ir tokias išlaidas, kurių reikia maistui, kurui, drabužiams, pramogoms ir t.t. Ir galiausiai nepamirškite apie nenumatytas išlaidas, kurių neretai prireikia automobilio remontui, gimtadieniams, būsto atnaujinimui ir kt. Kai viską susumuosite, gautą sumą atimkite iš uždirbamų mėnesinių pajamų. Jei pasirodys, kad išleidžiate daugiau nei gaunate – turite didelę problemą, kurią reikia spręsti.
3. Atsisakykite nereikalingų išlaidų
Dabar, kai jau atlikote sunkiausią dalį, pats metas peržvelgti išlaidų sąrašą ir pašalinti tas, kurių galima lengva ranka atsisakyti. Jei pasirodys, kad per mėnesį „latte“ kavai, kurią perkate kiekvieną rytą, išleidžiate 60 eurų, pasistenkite kavinėje apsilankyti tik kartą per savaitę. Dar lengviau būtų, jei visas išlaidas suskirstytumėte į dvi kategorijas – „būtinas“ ir „norimas“. Toks skirstymas leis kur kas efektyviau atsisakyti nereikalingų išlaidų.
4. Mokėkite sau
Šiandieniniame pasaulyje būtina turėti santaupų. Niekada negalime žinoti su kokiomis negandomis susidurs mūsų darbovietė ar kokie nemalonumai prislėgs mūsų pečius. Nepamirškite kiekvieną mėnesį „sumokėti sau papildomą atlyginimą“. Tokios santaupos leis jaustis kur kas ramiau ir visus iššūkius įveikti paprasčiau.
5. Nenukrypkite nuo kelio
Taigi, kai nustatėte biudžetą ir turite puikų planą, turite nuo jo nenukrypti. Žinoma, gali būti nelengva, tačiau prisiverskite kasdien savo planą vykdyti būtent taip, kaip suplanavote. Jei vieniems tai padaryti yra pernelyg sunku, o gyvenate ne vieni, tuomet pasistenkite gauti palaikymą iš savo namiškių – tai bus labai puiki paskata judėti į priekį ir nesustoti pusiaukelėje.
Comments (No)